Beauty Glow Kolajen

Beauty Glow Kolajen,

Beauty Glow Kolajen

Beauty Glow Kolajen, insan vücudunda önemli bir bileşen yapısıdır. Vücudumuzun toplam proteininin %90 kadarı kolajendir. Hareketli eklemler başta olmak üzere bağ dokuları, tendonlar, cilt, saç ve tırnak yapısı için çok önemli bir bileşendir. Bağ dokusuna ait birincil yapıdaki proteinlerden biri olarak kabul edilir. Vücut için hayati bir bileşen özelliği taşır. Beauty Glow Kolajen, %65’e kadar kırışıklıkları azalttığı tespit edilmiştir. İçilebilir bir yapıdadır. Türkiye’de bulunan balık kaynaklı tek kolajen deposudur.

Beauty Glow Kolajen, cildinizin elastikiyetini arttırır ve parlaklık sağlar. Yaşlanma belirtisi yüz kırışıklıklarını belirgin derecede azaltır. İnce çizgileri ise tamamen yok eder. Cildin hidrasyon değerlerini arttırır. Cildin canlı görünmesini sağlayarak hayati bir öneme sahiptir. Saç ve tırnak yapısı için de etkilidir. Kemik ve bağ dokularını güçlendirir.

Liposol teknolojisiyle üretilen Beauty Glow Kolajen, kaynağını balıktan alır. Su ekstraksiyonu yöntemiyle elde edilir ve sonrasında ağır metaller, elde edilen yapıdan uzaklaştırılır. Saflaştırma işleminden sonra ilk aşamada kollajen lifleri ve kollajen üçlü sarmal makro molekül yapıları birbirinden ayrıştırılır. Ayrıştırma, hidroliz işlemleriyle gerçekleştirilir.

Sonrasında kollajen zincirleri özel olarak üretilmiş bir proses ile enzim reaksiyonu altında parçalanır. Yüksek teknoloji içeren özel bir cihazda ise yüksek enerjiye sahip kaplama materyali ile kaplanır. Akabinde aktivitesini ve stabilitesini korumak için düşük basınçla vakumlu kurutma prosesi işlemleriyle devam edilir. Elde edilen yeni aktif moleküller, Beauty Glow Kolajen adını alır.

Kolajen Nedir?

Çinli kadınlar, yüzyıllardır kolajeni hayvanlarda ve en çok balıklarda dokuları birbirine bağlayan bir protein ve gençlik kaynağı olarak gördüler. Yaşlanan eklemleri korumak ve güçlendirmek, solmuş cildi canlı hâle getirmek amacıyla köpek balığı yüzgeci, domuz ayağı, eşek derisi gibi şeyleri sürekli tüketiyorlardı. Bu noktada kolajen nedir sorusunu sorabilirsiniz.

Kolajen; prolin, glisin, glutamin, hidroksiprolin, alanin adı verilen belirli amino asitlerin oluşturduğu yapısal bir protein molekülünü ifade etmektedir. Bağ dokularında yer alan ana proteinlerdendir. Vücudun tüm proteinlerinin önemli bir bölümünü oluşturur. Kolajen nedir sorusuna özetle vücudun çatısı ya da bedeni bir arada tutmaya yarayan yapıştırıcı şeklinde yanıt verebiliriz. Cilt yapısının kuru ağırlığının %75 kadarı kolajenden oluşur.

Kolajen, cildin dolgun görünmesini sağlarken aynı zamanda kırışıklıkları azaltan bir yapıdadır. Ayrıca tendonlarımızı, eklemlerimizi ve kemiklerimizi korumak ya da onarmak için ihtiyaç duyulan amino asitleri içerir. Günümüzde ilgili protein yapısının şişelenmiş hâli olan sıvı kolajen, hayvanlardan elde edilmektedir ve yüksek talep görmektedir.

Cildimizin yaklaşık olarak %80 kadarlık kısmında kolajen bulunur. Elastin ismi verilen başka görevleri yerine getiren bir proteinle birlikte görev yapar. Dolayısıyla cildimize elastikiyet kazandırır. Kolajen üretimi, belli bir yaşa kadar vücutta sağlansa da yaşlandıkça azalan bir yapıdadır.

Kolajeni vücuttaki protein ipleri şeklinde tanımlarsak; gençken ip gergin kalır ancak yaşlandıkça uç kısımları yıpranmaya başlayarak gevşer. Esas olarak vücudumuzda kolajen kaybı yaşandığında, hızlı sürede yenileyemez ve kolajen eksikliği yaşanır.

Kolajen Faydaları Nelerdir?

Kolajen nedir sorusunu yanıtladıktan sonra faydaları konusuna da değinmek gerekir. Kolajen faydaları, aslında çok çeşitlidir. Ancak burada Beauty Glow Kolajen ürünüyle ortak faydaları yazacağız. İlgili ürünü kullandığınızda aşağıdaki faydalara erişim sağlayacaksınız;

 • Cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu da yaşlanma belirtisi taşıyan görünümünüzü gençleştirir.
 • Saç dökülmesi yaşıyorsanız azalma gibi etki söz konusudur.
 • Yüz cildinde yenileme meydana getirir. Cildin yenilenmesi, gençleşme anlamına gelmektedir.
 • Uyku düzeninde iyileşme sağlar. Bu da cildinizi doğrudan olumlu yönde etkiler.
 • Kas yapısını güçlendirir. Yaş aldıkça zayıflayan kaslar için muhteşem bir takviyedir.
 • Kemikleri güçlendirir. Kaslarda olduğu gibi kemiklerin güçlenmesinde de olumlu özellikler taşır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.
 • Ayrıca kalp sağlığı için de faydalı olduğu kanıtlanmıştır.
 • Vücut için antioksidan, detoksifikasyon sağlar.
 • Mevcut kolajen yapılarının ömrünü uzatır.
 • Hormonal yapıyı geliştirir. Cinsel sağlık alanındaki problemlerin düzeltilmesine yardımcı olur.
 • Kilo kontrolü sağlar.

Kolajen faydaları bu şekilde. Vücut yaşlandıkça kolajen üretimi azaldığı için belli bir süre sonra takviyeye ihtiyaç duyulmaktadır. Beauty Glow Kolajen işe yararsa, bunu sürekli olarak kullanmanız gerekecektir. Çünkü uzun süreli etkiler bu şekilde görülmektedir. Faydalar açısından düzenli kullanım oldukça önemlidir.

Kolajen Takviyesi Etkili Midir?

Beauty Glow Kolajen kullanmayı düşünenlerin belki de aklındaki tek soru: Kolajen takviyesi etkili midir? Evet! Yapılan araştırmalar da bunu kanıtlar niteliktedir. Yaşları 35 – 55 arasında olan 69 kadın üzerinde yapılan bir araştırmada, kişilerin 8 hafta boyunca 2,5 – 5 gram arasında kolajen alması sağlanmıştır. Kolajen alan kişilerin almayan kişilere oranla cilt elastikiyetinde muhteşem iyileşmeler gözlemlenmiştir.

Kolajen takviyeleri, oldukça etkili bir yapıya sahiptir. Yapılan bir diğer çalışmada ise 12 hafta boyunca kadınların günde 1 gram kolajen takviyesi alması sağlanmıştır. Bu kadınların %76 oranında daha az cilt kuruluğu yaşadığı görülmüştür. %12 oranında daha az görünürlükte kırışıklıklar, cilt yapısında daha iyi kan akışı ve %6 oranında yüksek kolajen içeriğine sahip oldukları görülmüştür.

Kolajen, tek başına muhteşem bir takviye kaynağıdır. Kalori başına yapılan incelemelerde daha az sodyum ve şeker içerdiği gözlemlenmiştir. Kolajenin yara iyileştirici yönüne dair de birçok araştırma yapılmıştır. Kolajen takviyesi alan kişilerin yaralarının iki kat daha hızlı bir şekilde iyileştiği gözlemlenmiştir.

Beauty Glow Kolajen takviyesiyle genç görünüm kazanın! Cildin gençleşme sürecini hızlandırmak için harika bir ek takviye kaynağıdır. Mevcut kolajen oranlarının da korunmasını sağlar. Ayrıca kemik, kas, doku yapılarında iyileşme meydana getirir. Saç ve tırnak yapıları için de iyileştirici etki gösterir. Türkiye’nin balık kaynaklı tek kolajen takviyesi Beauty Glow Kolajen, vücudunuz için muhteşem etkilere sahiptir. Kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir